Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Akcie

Ku koreňu túžby po bohatstve a po moci

Milan Rusko 22 September 2013 PDF Tlačiť E-mail
Bohatstvo a mocAhojte, ďalšie stretnutie z cyklu Pod vežou bude v pondelok 23.9.2013 o 18:00

Pri príprave témy "Duchovné príčiny nespravodlivosti", som narazil na  jeden podstatný a kľúčový bod, ktorému nie každý správne rozumie. A to sú práve tie dve príčiny chamtivosti a mocibažnosti. Jednou je nadbytok túžby, druhou je nedostatok brzdy. Takže ešte raz: Chamtivosť vzniká, keď máme silnú túžbu po bohatstve a k tomu nedostatok empatie, sociálneho cítenia a zmyslu pre spravodlivosť. Mocibažnosť vzniká, keď máme silnú túžbu po moci a k tomu nedostatok empatie, sociálneho cítenia a zmyslu pre spravodlivosť. A povedal som, že túžba po bohatstve aj po moci je prirodzenou a neoddeliteľnou súčasťou našej duše, je iskrou Boha v nás. Ale ľudia povedia: Ja netúžim po bohatstve. Alebo: Ja netúžim po moci. A čo teraz? Dáme demokraticky hlasovať, čo je pravda? Ale pre pravdu neplatí demokracia, pre pravdu platí múdrosť.

 

 

Život ako v rozprávke

Milan Rusko 15 September 2013 PDF Tlačiť E-mail

PopoluškaStretnutie v pondelok 16.9.2013 o 18:00 na námestí pod vežou

Život bez rozprávok by bol ochudobnený o jednu podstatnú súčasť života - o pocit krásna. Všetci po pocite krásna túžime, všetci krásu okolo seba hľadáme a všetci ju vieme oceniť. Všetci túžime po rozprávkovo krásnom živote, ale kto nám dá naň recept a kto nás to naučí?

 

Satjágraha – vytrvanie v pravde – spôsob nenásilného odporu proti nespravodlivosti

Milan Rusko 15 September 2013 PDF Tlačiť E-mail

Ahojte, v pondelok 9.9.2013 sa stretneme opäť o 18:00 na námestí pod vežou.

Téma: Satjágraha – vytrvanie v pravde – spôsob nenásilného odporu proti nespravodlivosti

 

Duchovné príčiny nespravodlivosti vo svete. Časť IV: Otázky a odpovede

Milan Rusko 25 August 2013 PDF Tlačiť E-mail

Ahojte, ďalšie stretnutie bude 25.8.2013 o 18:00 na námestí pod vežou.

Minule sme hovorili o hlavnej globálnej nespravodlivosti dneška, ktorou je útlak, v prvom rade útlak ekonomický. Hovorili sme o príčine útlaku, ktorou je hlavne túžba po bohatstve a moci, ktorá v dušiach určitej skupiny ľudí nemá zábrany. Hľadali sme zdroj tejto túžby a našli ho v akomsi obraze plného bohatstva a plnej moci, ktorý je ukrytý kdesi hlboko v duši každého človeka a ktorý za istých okolností sa prejaví tak, že človek získava bohatstvo a moc tak, že o ne oberá iných, čo už je nespravodlivosť. Spomenuli sme aj to, prečo je zapísaný v nás tento obraz bohatstva a moci, že jeho pôvod treba hľadať v prvopočiatočnom stave našej duše, teda v stave bohatstva a moci, v ktorom naša duša už musela byť a tento stav duše môžeme nazvať stavom absolútnej blaženosti, stavom Božským alebo aj spojením s Bohom. Teraz si zopakujeme najdôležitejšie a najspornejšie body v otázkach.

 

Duchovné príčiny nespravodlivosti vo svete. Časť III: K zdroju spokojnosti v nás

Milan Rusko 18 August 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie v pondelok 19.8.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou.

Minule sme popísali základné formy útlaku, ktorý sa tu dnes deje v globálnom merítku. Dnes je to hlavne útlak ekonomický, teda vyciciavanie ľudí formou predaja, zvlášť predaja základných životných potrieb.

 

Duchovné príčiny nespravodlivosti vo svete. Časť II: Nespravodlivosť okolo nás.

Milan Rusko 11 August 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie v pondelok 12.8.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou.

Na duchovnú cestu ma vyhnala práve nespravodlivosť vo svete, ktorá sa dotýka každého z nás. Čo považujem za najväčšiu nespravodlivosť:

 

Duchovné príčiny nespravodlivosti vo svete. Časť I.

Milan Rusko 04 August 2013 PDF Tlačiť E-mail

Diké - bohyňa spravodlivostiStretnutie 5.8.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou.

Čo je spravodlivosť? V dnešnej dobe relativizmu a popierania rozdielu medzi dobrom a zlom nájdeme ľudí, ktorí svätosväte tvrdia, že spravodlivosť je len dohoda o fungovaní spoločnosti alebo zákony, ktoré nejaká skupina urobí povinnými pre všetkých. Nie je tak. Iní tvrdia, že spravodlivosť, to sú zákony, ktoré poslal Boh cez nejakého proroka, aby sme ich poslúchali. Nie je ani tak.

 

Láska a sebaobetovanie

Milan Rusko 07 Júl 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie v pondelok 8.7.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou. Ak bude teplo, s dekou a fľašou vody posedíme niekde na trávičke...

Téma: Láska a sebaobetovanie.

Láska bez sebaobetovania nie je láska, ale ľnutie. Ak mám rád halušky s bryndzou, nepýtam sa, ako sa cíti haluška v mojom hrdle. Zaujíma ma len, ako sa cíti moje hrdlo s haluškou. Ale skutočná láska k Haluške začína tam, kde sa pýtam, čo robí Halušku šťastnou. Obetujem svoj záujem a hľadám záujem milovanej Halušky. A ak moja Haluška urobí to isté voči mne, láska je opätovaná, čo dávam, to dostávam, ale je to omnoho krajšie, než keby som miloval len seba. Prečo? Pretože je to darované, darované z lásky.

 

Láska a sebaláska

Milan Rusko 30 Jún 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie v pondelok 1.7.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou. Ak bude teplo, tak aj s dekou a fľašou vody, posedíme na tráve pod Pamätníkom. Ak nie, tak inde.

Téma: Láska a sebaláska.

Pôvodne som chcel pokračovať v téme zjavenia, ale to počká. Objavil som práve novú hviezdu duchovného neba, duchovnú učiteľku, mladú krásnu ženu, Teal Scott, ktorá žiari aj na českých a slovenských internetových stránkach už od začiatku roka. Na otázky odpovedá veľmi pohotovo a sebavedome a pritom neuveriteľne múdro. Hovorím si: Čo to na nás zase ušili? Pred pár desaťročiami naprogramovali Hitlera, aby zviedol Nemecko, dnes sa im podarilo naprogramovať aj mladú ženu, aby zviedla svet a zajtra nám ukážu Krista či Maitréju zostupujúceho v oblakoch na Zem, aby prevzal vládu? Ale nemôžem o nej hovoriť skôr, než si vypočujem celé jej posolstvo. Či už je jej zjavenie pravé alebo falošné, v každom prípade stojí za preskúmanie.

 

O pravde náboženskej, čiže duchovnej

Milan Rusko 24 Jún 2013 PDF Tlačiť E-mail
Stretnutie v pondelok 24.6.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou

Otázky:
1. Je niečo, čo by si chcel/a ľuďom povedať, keby si mal povedzme priestor v televízii a záruku, že Ťa ľudia vypočujú?
2. Keby si našiel/a zlatú rybku, čo by si si prial/a?
3. Čo pre Teba znamená slovo "náboženstvo"?