Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Pozvánka na stretnutie 17.12.2012

Milan Rusko 16 December 2012 PDF Tlačiť E-mail
Ahojte, pozývam vás:
do tretice posledné tohtoročné stretnutie v Čajovničke v Hornej ulici
bude v pondelok 17.12.2012 od 17:00
pre všetkých záujemcov o duchovno ako Cestu.

Porozprávame sa o čomkoľvek, napríklad o duchovnej ceste a osobnom rozvoji, ceste k úspechu.

O charaktere týchto stretnutí: Keďže je tu mnoho duchovných smerov, ktoré odmietajú rozum, ako niečo, čo k spiritualite nepatrí, tak začneme práve rozumovým pochopením duchovna. Takže tieto stretnutia budú v tomto možno trochu podobné stretnutiam u Sokrata. A ak si niekto myslí, že Sokrates sa venoval len rozumovému pochopeniu sveta, mal by byť vyvedený z omylu.

K duchovnu a k človeku patria tri základy: rozum, cit a intuícia. A tieto tri si nemôžu odporovať, ale vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Od strednej školy sa stretávam s tým, že veľká časť ľudí má problém s rozumovým pochopením sveta. Väčšina si proste citovo vyberie vzor, ktorý nasleduje, väčšina len opakuje múdrosti iných. Všetko by bolo možno v poriadku, keby ľudia neboli obeťami rôznych lží a falošných predstáv. Takže ja za duchovno považujem: jasný rozum, čistý cit a správnu inšpiráciu zhora. Ak tu nie je čistota rozumu a citu, ťažko môže byť čistota zjavenia zhora, čiže intuície. Potom to vyzerá tak, ako to vidíme: chaos duchovných smerov a množstvo zavádzaní.

K téme: Tak, ako sa niektorí k duchovnu dostali cez potrebu nejakého uzdravenia duše, iní možno cez potrebu osobného rozvoja. To je téma, kde sa hovorí o úspechu, byť zdravý, sebavedomý, šťastný a častokrát aj bohatý. A máme tu mnoho guruov úspechu a dokonca aj jednu cirkev úspechu.

Čo na to duchovná cesta? Čo je to úspech? Zarobiť veľa peňazí? Schovať svet do vačku? Vytvoriť užitočnú vec pre ľudí? Urobiť niekoho šťastným? Vedieť sa tešiť z maličkostí? Čo je to úspech? Vstať a nevzdávať sa? Aká je cesta k úspechu? Drzosť a bezohľadnosť? Cieľavedomosť? Múdrosť a zúžitkovanie príhodných okamžikov? Vnútorný pokoj a otvorené oči?

Porozprávame sa. O tomto alebo o čomkoľvek inom.

Milan

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!