Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Dejiny z duchovného pohľadu IV - jednota štyroch živlov.

Milan Rusko 12 Máj 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie s diagnostikom a liečiteľom Jánom Pavlíkom.

V pondelok 13.5.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou.
Poznávacie znamenie: Otvorenosť iným ľuďom a výraz hľadania v tvári. Takto bude každý ľahko rozpoznateľný.
Nejde len o dejiny, keď hovoríme o 4 kastách/varnách starej Indie. V prvom rade ide o pochopenie štruktúry vesmíru, pochopenie seba samého, objavenie sklonov/tendencií, ktoré sú v nás ukryté a nakoniec ide o premenu seba a ľudskej spoločnosti.

Kto je brahman? Brahman je ten úžasný a skvelý človek, ktorý je v spojení so Stvoriteľom (Brahma). Zodpovedá mu živel vzduchu/vetra/neba. Presne ako vzduch, nepovažuje žiadne miesto na Zemi za svoje bydlisko, lebo nebo je jeho domovom. Nemá domov v žiadnej krajine, ani v žiadnom národe. Celá Zem je jeho domovom, celé ľudstvo je jeho národom. Nemá domov ani vo svojom vlastnom tele, telo má len požičané pre konkrétnu úlohu na Zemi. Nemá domov ani vo svojich vlastných myšlienkach. Čokoľvek ho napadne, nepovažuje za svoje, ale za myšlienky, na ktoré sa naladil, ktoré si vypočul.

Kto je kšatrija? Kšatrija je ten úžasný a skvelý človek, ktorý horí za ideály, za presadzovanie ideálov Neba na Zemi. Zodpovedá mu živel ohňa. Horlí za všetko dobré a krásne, za spravodlivosť, za bratstvo medzi ľuďmi, za lásku muža a ženy. Je galantný k žene, pomáha slabším, ochraňuje všetko živé a krehké.

Kto je vajšja? Vajšja je ten úžasný a krásny človek, ktorý je spojený so Zemou. Zodpovedá mu živel zeme. Jeho ruky tvoria hmotné veci. Teší ho postaviť dom alebo vykrášliť záhradku. Možno je rezbár, sochár či maliar.

Kto je šúdra? Šúdra je ten úžasný a skvelý človek, ktorý plní rozkazy, vykonáva úlohy. Zodpovedá mu živel vody. Ako voda je poddajný, flexibilný, tečie vždy dole kopcom, vykonáva veci, ktoré je potrebné urobiť. Plynúť ako voda, je základom každého uzdravenia. Prijať všetko, čo je, prijať svet, v ktorom žijem, prijať seba ako posla svojich predkov, prijať svoje danosti a nedostatky, prijať svoje postavenie a úlohu, to je prvá vec pre to, aby človek mohol objaviť v sebe tvoriaceho vajšju, bojovného kšatriju a múdreho brahmana..

Milan

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!