Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Zdravý životný štýl a Pravda

Milan Rusko 02 Jún 2013 PDF Tlačiť E-mail

Ďalšie stretnutie bude netradičné, navštívime hromadnejšiu akciu, aby sme si potom mohli vymieňať dojmy. Bude to prednáška 90 ročného profesora z USA na tému "Ako predchádzať rakovine" o zdravom životnom štýle.

Stretneme sa v pondelok 3.6.2013 o 17:50 na Kollárovej 18 v bývalom bábkovom divadle. Sídli tam istá kresťanská cirkev, ale netreba sa toho báť, robia programy pre verejnosť, sú otvorení, tak buďme otvorení aj my a stretnime zopár zaujímavých ľudí.

Viac info:
http://www.zivotazdravie.sk/aktuality/prof-j-scharffenberg-na-slovensku-2013/

Na zamyslenie: O pravde. Čo je Pravda? Prečo ju hľadať?

Väčšina ľudí nehľadá pravdu. Väčšina ľudí, ba každý človek, chce byť šťastný. Väčšina ľudí hľadá recepty, ako byť šťastný. Hľadajú návody, hľadajú iných ľudí, o ktorých sa domnievajú, že s nimi budú šťastní. Ale pravdu hľadá málokto. Ľudia hľadajú vieru. Jedni veria osobnostiam, iní veria náboženstvám, ďalší veria vedcom. Ale pravdu hľadá málokto. Čo je pravda? Je to prirodzená túžba pýtať sa. Prečo sú hviezdy? Prečo som ja? Čo je to šťastie a kde šťastie pramení? Čo je to život a prečo sa často trápime? Zmierili sme sa s tým, že úplné odpovede na tieto otázky nedostaneme. Áno, asi nedostaneme. Ale kvôli tomu uprednostníme vieru pred hľadaním pravdy? Viera ľudí rozdeľuje, pravda ľudí spája. Hľadanie pravdy ľudí spája. Čokoľvek ľudí rozdeľuje, je len viera. Vedecká viera, náboženská viera, viera v osobnosti. Pravda nemôže rozdeľovať ľudí, proste preto, že je nevyvrátiteľná, je nemenná, či sa na ňu dívame zľava, sprava, zdola alebo zhora. Je to jedna pravda, ktorá dáva viac pohľadov. Sú pravdy historické, sú pravdy prírodné a sú pravdy životné, pravdy bytia. "Gnothi seauton" stálo na vchode do delfskej veštiarne. Poznaj seba samého. To je pravda, ktorá presahuje všetky pravdy. Dnes sa to často interpretuje tak, že máme poznať svoje dobré aj slabé stránky. V skutočnosti tento výrok nabáda k poznaniu kto som, odkiaľ som prišiel, kam idem a prečo som tu. Dnešná materialistická veda sa nám snaží vykresliť nezmyselnosť tejto otázky. Dnešná konzumná spoločnosť tiež dáva svoje odpovede. Hľadajúci pravdu sa tým nedá pomýliť...


Milan Rusko

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!