Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Láska a sebaláska

Milan Rusko 30 Jún 2013 PDF Tlačiť E-mail

Stretnutie v pondelok 1.7.2013 o 18:00 na Námestí pod vežou. Ak bude teplo, tak aj s dekou a fľašou vody, posedíme na tráve pod Pamätníkom. Ak nie, tak inde.

Téma: Láska a sebaláska.

Pôvodne som chcel pokračovať v téme zjavenia, ale to počká. Objavil som práve novú hviezdu duchovného neba, duchovnú učiteľku, mladú krásnu ženu, Teal Scott, ktorá žiari aj na českých a slovenských internetových stránkach už od začiatku roka. Na otázky odpovedá veľmi pohotovo a sebavedome a pritom neuveriteľne múdro. Hovorím si: Čo to na nás zase ušili? Pred pár desaťročiami naprogramovali Hitlera, aby zviedol Nemecko, dnes sa im podarilo naprogramovať aj mladú ženu, aby zviedla svet a zajtra nám ukážu Krista či Maitréju zostupujúceho v oblakoch na Zem, aby prevzal vládu? Ale nemôžem o nej hovoriť skôr, než si vypočujem celé jej posolstvo. Či už je jej zjavenie pravé alebo falošné, v každom prípade stojí za preskúmanie.

Teal Scott považuje sebalásku za veľmi dôležitú vec a skratku k osvieteniu. Pre mňa je to už výkričník: Pozor, možné prepojenie na svetovládcov! Prečo? Jednoducho a proste: Pretože sebaláska nerieši problémy súčasného sveta, práve naopak, práve kvôli sebaláske niektorých ľudí tie problémy tu dnes máme.

Takže bude fajn, ak sa spolu porozprávame o sebaláske, úprimne a pravdu hľadajúco. Za mňa takto: Samozrejme, prijatie všetkého, čo je, to je základ duchovnej cesty, pretože to je základ lásky. Láska prijíma všetko, zo všetkého sa teší, všetko vidí ako krásne. To neznamená, že súhlasí s neprávosťou, s bezprávím, s útlakom. Nespravodlivosť prijíma ako výzvu na boj. Z toho boja sa teší, pretože vie, že zvíťazí, pretože vie, že láska nakoniec zvíťazí v každom človeku, aj v tom najhoršom. Takto prijíma láska nespravodlivosť, nie tak, žeby ju schvaľovala.

Prijíma všetko, seba, svoje postavenie, svoje poslanie, svoj rod, svoj národ, svojich nepriateľov, prijíma každú sekundu prítomného okamžiku. Čiže je v tom sebaláska? Nie! Je v tom sebaprijatie, je v tom schopnosť brať seba samého takého, aký som, brať druhých ľudí takých, akí sú, brať okolnosti také, aké v pravde sú. Toto vše-prijatie, vrátane seba-prijatia, to je nejakou predsieňou Lásky, ale nie je to ešte Láska. Vše-prijatie mi dá pokoj, ale až Láska mi dá život. Láska je jednota protikladov, v láske musí byť JA a TY. V pravej láske obetujem niečo z JA, aby TY bolo o niečo šťastnejšie. A ak je to opätované, vtedy je láska zdrojom neobmedzenej energie Života. Ale tej nesebeckej láske je nutné sa naučiť, lebo bežne je láska sebecká, zo strachu. A to je zlom, premena. Až keď vymením lásku k sebe za sebaobetovanie v prospech niekoho, až to je láska. Láska začína tam, kde končí sebaláska.

A táto premena od hrabania k sebe, k úprimnému záujmu o šťastie niekoho iného, tá je základom duchovnej premeny človeka, ktorá potom premieňa svet na krajší, taký, po akom všetci túžime. Ak zostaneme v sebaláske, zostaneme v súčasnom svete. Ak sa necháme premeniť láskou, tvoríme nový, krajší svet. A o to tu predsa ide.

A ešte niečo: Duchovne hľadajúci ľudia sú väčšinou introverti a citlivé duše. A žijeme vo svete, kde je plno nenávisti. Oni tú nenávisť cítia, vnímajú ju veľmi osobne a z nej majú pocit vlastnej nedostatočnosti. Mnohým chýba to sebaprijatie, pretože vnímajú myšlienky, ktoré k nim vysielajú iní, ktoré k nim vysiela spoločenské povedomie. A keď takýto človek počuje o sebaprijatí, buchne sa do čela a povie si: Tak toto mi chýbalo! A už je chytený v sieti sebaklamu. To, čo mu v pravde chýbalo, bolo zdravé spoločenské povedomie. A to mohol začať vytvárať aj sám svojimi myšlienkami o iných, keby sa nebol chytil do siete sebalásky...

Milan Rusko

Teal Scott: Sebeláska - Veľká skratka k osvieteniu
http://www.youtube.com/watch?v=-sgfgwOKPpw

Teal Scott: Jak nalézt lásku k sobě sama
http://www.youtube.com/watch?v=5qcs6vbf_kI

3-hodinový rozhovor s Teal Scott
http://orgo-net.blogspot.sk/2013/04/nova-zem-interview-s-teal-scott.html

Rozhovor s autorom o rozhovore
http://www.youtube.com/watch?v=U32VftYJEoc

Kto je Teal Scott?
http://probuzeni.blogspot.sk/2013/02/kdo-je-vlastne-teal-scott.html

Viac
http://www.youtube.com/channel/UC0zZI7XMbdRmpyB5P3ScyWg

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!