Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

K 21.12.2012

Milan Rusko 16 December 2012 PDF Tlačiť E-mail

1. Čo sa týka dátumov ako 11.11.2011 a podobných pekných čísiel, treba si uvedomiť, že tieto neznamenajú zhola nič z jediného dôvodu - náš kalendár nie je prirodzený, ale umelý. Ak mám umelo vymyslený kalendár, ten nezodpovedá realite prírody a akékoľvek dátumy v ňom sú len umelými číslami a nevystihujú matematiku vesmíru. Náš kalendár zaviedol Július Cézar (juliánsky kalendár) a reformoval ho trochu pápež Gregor x-tý (gregoriánsky kalendár). Ako vieme, mesiace júl a august zodpovedajú prvým dvom rímskym cisárom, lebo sú to mesiace "najmocnejšie" (najteplejšie). Takže sa jedná o kalendár rímskej moci, nie vesmírnych zákonov. Z tohoto dôvodu aj numerológia, ktorá vypočítava osud človeka z dátumu narodenia, nemá žiadny význam.

online payday loan

2. 21.12.2012 je koniec "mayského kalendára" a ten by mohol byť skutočne "prírodným" kalendárom a mohol by odzrkadľovať skutočne vesmírne cykly. Keďže mega cyklus končí v čase zimného slnovratu, dá sa predpokladať, že aj tento prelom má charakter zimného slnovratu. Lebo cykly (deň, mesiac, rok, ...) sú si dosť podobné, napr. ráno zodpovedá jari, poludnie letu, večer jeseni a podobne. Takže aj jeden megacyklus je akýsi jeden veľký rok, so svojou jarou, letom, jeseňou a práve 21.12.2012 (ak je to pravda), by mohol byť zimný megaslnovrat.

To znamená, že niektorí ľudia si vôbec nič nevšimnú, tak ako si nevšimnú, že dni sa začínajú predlžovať po obyčajnom slnovrate. Iní ľudia to chápu rozumom, že teda Slnko sa začína prebúdzať a svetlo sa začína pripravovať na svoje víťazstvo nad temnotou a ďalší to dokonca aj cítia, ale ani pre nich tá zmena nie je nejaká veľká. Skutočne veľká zmena nastane až na jar, vtedy sa dni predlžujú už viditeľne zo dňa na deň. Celkom fajn hovorí o tom aj Emil Páleš.

Zatiaľ som nenašiel žiadnu vedeckú prácu o tom, že by duchovné prebudenia v histórii Zeme sa opakovali pravidelne v nejakých cykloch. Vždy je to súhra viacerých okolností. Tak, ako nie je žiadna konštelácia hviezd na zaľúbenie - zaľúbi sa každý podľa príležitosti a podľa toho, či je na to zaľúbenie dostatočne naladený, či je tomu otvorený. Nie inak je to s duchovným prebudením. Je úplne jedno, či sa zaľúbim v najhorúcejšom lete alebo v najtuhšej zime (pokiaľ mi akurát neomŕzajú končatiny). A je úplne jedno, či sa duchovne prebudím na megaslnovrat 21.12.2012 alebo inokedy.

Chápem, že ľudia sa túžia utiekať k veciam mimo seba - či k Majetku, či k Bohom, či k Anjelom, či k Mimozemšťanom, či ku Guruom, či k Dátumom, či k "duchovným technikám", či k rituálom. Je to prirodzená túžba po zásadnom obrate, lebo podvedome všetci vieme, že realita, v ktorej žijeme, nám nie je vlastná a tak hľadáme ten svoj domov a túžime po zmene. Ale zároveň je mi smutno z toho, že ľudia takto sadajú na lep klamárom a podvodníkom a podľahnú "duchovnému" marketingu. A celý ten humbuk okolo 2012 považujem za odvádzanie pozornosti od skutočnej duchovnej cesty - a tou je učenie sa, chápanie vecí, očisťovanie sa od všetkého, čo nie je našou pravou podstatou. Teda odvádzanie pozornosti od vlastného vnútra, od seba samého, od zdravých vzťahov. Ak mám v sebe blok, ktorý mi bráni postúpiť v duchovnom smerovaní, tak sa utiekam mimo seba a klamem tak seba samého.

A výsledok? Ak sa 21.12.2012 nič nestane, niektorých to odradí od nejakého duchovného hľadania. Nuž čo - nechceli hľadať v sebe, nechceli sa sami a vedome premeniť, tak nenašli. Iní budú hľadať ďalšie dátumy a výmysly, čo je vlastne mytologické peklo - nosiť vodu v deravých vedrách a nikdy nenaplniť sud. A to všetko len preto, že nie sú schopní priznať si vlastný omyl a ukrižovať svoje klamné ja, preto budú radšej žiť v sebaklame a cálovať drahé peniaze za všemožné kurzy.

Milan

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!