Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Indigové deti

Ildikó 15 Máj 2010 PDF Tlačiť E-mail

Rada by som bola, ak by niekto reagoval na nižšie uvedený článok, pretože tento fenomén ma veľmi zaujal a chcela by som poznať názory ostatných návštevníkov tejto stránky. Vopred ďakujem.:-))

 

Indigo a indigové děti

Diagnóza : Indigo!
Prekvapuje vás vaše dieťa dnes a denne niečím zvláštnym? Zdá sa vám príliš múdre, zaťaté, zasnené, buričské a spurné... proste iné? Potom najskôr máte doma to, čomu sa hovorí indigové dieťa.
Čo znamená výraz "indigové deti"?
Sú to deti, ktoré prichádzajú na svet od druhej polovice osemdesiatych rokov a vykazujú nový, neobvyklý súhrn psychologických znakov, predstavujúcich dosiaľ nezdokumentovaný charakterový typ. Tento typ má pozoruhodné a jedinečné rysy, ktoré vyžadujú zmenu v jednaní a výchove či už od rodičov, alebo učiteľov s cieľom poskytnúť týmto deťom maximálnu podporu pre dosiahnutie rovnováhy a súladu v živote a tým im pomôcť vyvarovať sa možných frustrácií.

Názov "indigové" je odvodený z modrej farby, ktorá prevláda v ich aure. Indigové deti sú skutočne zvláštne a predstavujú veľké percento všetkých detí, ktoré sa teraz rodia na celom svete. "Vedia", kto sú a odkiaľ prichádzajú, a preto je našou povinnosťou ich čo najlepšie poznať, akceptovať ich výlučné kvality a sprevádzať ich životom s láskou a starostlivosťou.


Desať atribútov, ktoré najlepšie vystihujú tento nový druh dieťaťa:

 • Prichádzajú na svet s vedomím kráľovskej dôstojnosti a často tak jednajú.
 • Uvedomujú si, že "sú hodné toho, že môžu byť tu", a sú prekvapené, že druhí tento ich pocit nezdieľajú.
 • Vedomie vlastnej hodnoty nie je pre nich veľkým problémom. Často hovoria rodičom, "kto a odkiaľ sú".
 • Majú obtiaže s autoritou (bez možnosti výmeny názorov, diskusie či voľby).
 • Niektoré veci jednoducho nerobia, napríklad čakanie v rade je pre nich neznesiteľné.
 • Sú frustrované systémami, ktoré sú zamerané rituálne a nevyžadujú kreatívne myslenie.
 • Často nachádzajú lepšie spôsoby, ako niečo doma či v škole urobiť, takže vyzerajú ako "likvidátori systému" (sú v opozícii).
 • Na prvý pohľad sa chovajú asociálne, i keď sú medzi sebe rovnými. Ak okolo seba nemajú nikoho s podobným zmýšľaním, uzavierajú sa do seba s pocitom, že im nikto nerozumie. Zo spoločenského hľadiska je pre nich školská dochádzka neobyčajne obtiažnou záležitosťou.
 • Nereagujú na prostriedky výchovy typu previnenie a trest ("Počkaj, keď príde otec domov a uvidí, čo si urobil").
 • Neostýchajú sa dať najavo svoje potreby.

Pozrite sa pozornejšie na svoje potomstvo. Výskumníci tvrdia, že až 95 % detí, narodených po roku 1994, sú deťmi indigovými. Toto fascinujúce prídavné meno je odvodené od farby aury okolo ich tiel. Vnútorné telesné orgány týchto detí majú iné funkcie. A ich imúnny systém je niekoľkokrát silnejší, než u priemerného človeka. Tieto deti majú takisto inú DNA - mutovanú. Inými slovami, pokiaľ ide o DNA, milióny obyvateľov tejto planéty vôbec nie sú ľuďmi. Na javisko sa teraz pomaly ale isto šplhá rasa nových bytostí.

Indigové deti majú niekoľkonásobne silnejší imunitný systém, než priemerná ľudská bytosť. Pekné malé dievčatko, žijúce v srdci Latgaglie (Lotyšsko) rado rozpráva. Nonšalantne hovorí o nočných výletoch po vesmíre vo svojom astrálnom tele. Jej otec nás však rýchlo žiada: "Nevenujte pozornosť tomu, čo vraví; ona si veľmi rada vymýšľa."

Otec nie je prekvapený tým, že dcéra pozná pojem "astrálny" už od piateho roku. Ale veľmi si svoje dieťa cení. On vždy počúvne jej radu, keď opravuje svoj starý traktor. "Neviem, ako to robí, ale zdá sa, že vždy hneď vie, čo so strojom nie je v poriadku," hovorí. A je tu aj iný prípad indigového dieťaťa - čo je jav, ktorý sa v poslednom čase veľmi rozmnožil.

Rok 2012 je pre indigové deti veľmi významný. Podľa predpovedí Mayov v tom roku dôjde k "veľkému prechodu", k zmene po tom, čo sa slnko a Zem ocitne na jednej priamke, ukazujúcej smerom k stredu galaxie. Táto pozícia údajne vyvolá zánik trojrozmerného modelu sveta. Obyvatelia Zeme budú mať príležitosť žiť vo svete štvorrozmernom. Ale tá ponuka sa bude týkať len tých, ktorí majú myseľ rozvinutú do potrebnej úrovne - indigových detí.

Ale aj vy pokojne môžete byť indigovým chlapcom alebo dievčaťom, pretože indigový jav objavili začiatkom 90-tych rokov. Nemyslite si však, že budete robiť zázraky alebo vidieť cez steny. To je v poriadku, pretože zázraky neposilňujú indigové moci. Ľudia s indigovým darom sú múdri zvláštnym, praktickým spôsobom. Môžu napríklad tvrdiť, že oni sami si vybrali svojich rodičov dávno predtým, než ich počali. Alebo môžu rodičov učiť jednoduchým biblickým pravdám - že by si, napríklad, nemali robiť starosti kvôli peniazom, pretože keď na ne prestanú myslieť, budú mať všetko potrebné. Deti tejto novej rasy majú túžbu siahať k duchovným výškam.

Preto by sa mali vyvinúť a aplikovať úplne nové metódy výučby. Potreby tejto novej generácie nemožno ignorovať, inak budú tieto vzácne malé stvorenia trpieť mentálnou nevyrovnanosťou. Treba mať na mysli, že toto sú pionieri novej éry, preto potrebujú našu podporu.Zdroj: Tajomstvá našej planéty


Komentárov (7)
 • Martin10

  Čítal som o tom niečo, ale tam sa uvadzalo , že nie v druhej polovoci 80-tich rokov, ale v 70 rokoch dvatsiateho storočia sa začali rodiť tieto deti. Moc ma to nezaujima, ale podľa tych znakov som kľudne aj ja indigove dieťa:-)
  Vlastné deti nemam, a ine indigove deti som nevidel, nestretol som sa s takymi.Počkajme do toho roku 2012 a uvidime...

 • Anonymný  - ildikó

  Občas sa obávam, aby sa za indigové deti nepovažovali všetky neprispôsobivé deti:-) Veď za takéto dieťa by som mohla považovať aj svojho syna, má mnoho takých znakov a narodil sa v r. 1986:-)
  Zaujíma ma to, ale som trochu opatrná. V každom prípade, je to zaujímavý fenomén a verím, že to tak je.

  Maj sa krásne:-)

  Ildikó

 • Milan  - Pre Ildikó

  Ildikó, tento článok by som zaradil do kategórie duchovného bulváru, v ktorom sa mieša pravda s domnienkou a so lžou, fakty nie sú vyjasnené a zasadené do súvislostí. Cieľom je skôr ohúrenie senzáciou, než hľadanie pravdy... :-) Ale budiž, odhliadnem od formy...

  S nejakým extra indigovým dieťaťom som sa ani ja ešte nestretol. Ale nevidím dôvod, prečo by sa mali teraz rodiť extra deti. Všetci sme indigové deti. Odjakživa sa rodili aj "iné" deti, spoločnosť ich akceptovala a boli z nich šamani alebo umelci či vedci. V podstate sme všetci indigoví a ak sa nám dostáva prijatia, neprejavuje sa to asociálnym spôsobom. Treba sa naučiť prijímať sa v rozmanitosti. A platí to aj pre "iné" deti, aby vedeli prijímať svet, do ktorého prišli. Ja som sa tiež cítil byť iný, ale nerobilo mi problém chodiť do školy alebo sedieť bez pohnutia, keď sa to žiadalo. Bral som to ako hru. Ak je dieťa neprispôsobivé, teda nevie sa hrať spolu s druhými, je to nejaká choroba. Iné je, keď ho to ťahá inde a chce žiť svojim spôsobom, tomu treba dať priestor.

  Ildikó, a nie si Ty na svojho syna náročná? Nepožaduješ od neho niečo, čo sa prieči jeho životnému smerovaniu? :-)

  A ešte k článku: Prečo sa ľudia potrebujú utiekať k spasiteľom, guruom a posledne k indigovým deťom? Akoby niekto iný, nie ja, mal zachrániť svet a urobiť ho lepším? Je to všetko v nás, tu a teraz, keď sa rozhorlíme v sebe, zmeníme celý svet a nemusíme čakať do roku 2012, až dorastú deti indiga...

  Ďakujem Ti za podnet...

 • Ildikó  - Pre Milana

  O tom, že indigové, alebo inak vyspelé deti existujú, nepochybujem.Ak si človek len trochu všíma okolitý svet, tak vidí, že čoraz viac detí je hyperaktívnych. Čo pri výchove týchto bytostí vôbec nie je jednoduché.Rodičia o tom vedia svoje. :D Akurát je väčšia osveta ako pred dvadsiatimi rokmi a rodičia viac môžu rozumieť ich správnej výchove.

  Nie sme všetci indigoví, ak by sme boli predpokladám, že svet by vyzeral lepšie.

  Moja odpoveď na Tvoju otázku k náročnosti voči môjmu synovi je...nie, nie som. Som primerane náročná a ponechávam mu dostatočnú slobodu.

  Čo sa týka Tvojho posledného odseku, plne s Tebou súhlasím, všetko je to len na nás. Problémom je však to, že mnohí z nás si to neuvedomujú, pretože nad sebou nepremýšľajú a tak im je ľahšie spoliehať sa na pomoc od iných, na tých ktorí im môžu ukázať kvázy správnu cestu.Ale..ak to človeku má pomôcť pri hľadaní seba samého, prečo by to nemohlo byť pre človeka aj užitočné?? Neodmietajme niečo len preto, že nám sa to zdá nesprávne.

  Božie cesty sú nevyspytateľné, čo znamená, že k Bohu vedie viacero ciest. O tom som presvedčená.:-))

  Ildikó

 • Anonymný  - Kto je indigo?

  Milá Ildikó, tu je otázka, koho vlastne považovať za indigové dieťa? To "zvláštne iné", nezaraditeľné a neprispôsobiteľné? Ktoré môže mať v budúcnosti problémy s drogami alebo sa dá na zboj alebo možno bude utiahnuté a frustrované celý život? Alebo to, ktoré je vnímavé, nemá nedostatok lásky, nerobí mu problém poslúchať a prispôsobiť sa, ktoré možno v dospelosti bude mať dostatok energie, aby napravilo a zmenilo svet?

  Myslím, že ľudí, ktorí prežívajú duchovné stavy je v bláznincoch dosť, ale nemajú schoposť ovplyvniť svet, pretože nevedia stáť na vlastných nohách...

  Pekný deň a pevné nohy Ti praje Milan :D

 • magda  - pre ildigo

  myslim si,ze rodia sa "ine deti" ....to neznamena,ze ich mame zbostovat, pretoze maju nejaku schopnost...su na zemi, takze maju svoje ulohy, tak ako my ich rodicia...deti by mali byt vzdy v niecom o krok vpred pred svojimi rodicmi...takze nova generacia je vzdy ina ako ta predosla, aby sa veci mohli hybat vpred....
  ja prajem nam vsetkycm aby sa to hybalo k ludskosti

 • Milan  - Pekné prianie

  Aké krásne, Magda, že chcete, aby sa veci hýbali. Zatiaľ sa hýbu asi len pod povrchom v dušiach ľudí. Kiež by už prerazili do viditeľnej podoby... :idea: :love:

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!