Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Mužský kruh a ženský kruh

Milan Rusko 28 August 2011 PDF Tlačiť E-mail

Homosexuálna pasca

Mužský kruhUž roky si všímam v ezoterickom prostredí snahy o vytváranie tzv. mužských kruhov a tzv. ženských kruhov. V posledných rokoch som si to všimol aj v kresťanskom prostredí. Vychádzajú ezoterické aj kresťanské knihy na túto tému. Hovoria, že práve v mužskom kruhu muž prehlbuje svoju mužskosť alebo že v ženskom kruhu sa žena viac otvorí a viac pochopí svoje problémy. Podnecujú vytváranie čisto mužských a čisto ženských spoločenstiev.


Ženský kruhMôj pohľad
na túto vec je jednoznačný: Za všetkými ľúbivými slovami o osobnom rozvoji číha zrada. Je to pasca v zmysle hesla "Divide et impera" ("Rozdeľuj a panuj"), ktorej účelom je oddeliť muža od ženy a tak oboch obrať o ich mužskosť aj ženskosť.Mužský kruhV skutočnosti muž spoznáva svoju mužskosť práve v konfrontácii so ženou a žena len vďaka mužovi spoznáva a prehlbuje svoju ženskosť. Ak sa žena potrebuje vyrozprávať v kruhu žien a nie so svojím partnerom, je to vážna porucha vzťahu. Porušený vzťah treba riešiť jeho nápravou a nie jeho rozkladom a hľadaním útočiska inde. Muž objavuje v sebe bojovníka, ak bojuje kvôli žene, ako v každej rozprávke, nie ak bojuje kvôli mužom. Mladí práve v zmiešaných partiách spoznávajú prvé iskrenie lásky a vďaka tomuto iskreniu partia drží pohromade, ľudia v nej nachádzajú úžitok a upevňujú medziľudské vzťahy.

Ženský kruhMužskosť a ženskosť sú základné protiklady života. Jedno existuje len vďaka druhému a navzájom sa živia. Mužskosť sa vymedzuje ženskosťou a ženskosť je vytváraná mužskosťou. Z týchto protikladov, z ich jednoty, sme sa všetci narodili, oni dávajú nášmu životu smer a cieľ. Nachádzanie jednoty mužského a ženského naplňuje náš život a dáva nám šťastie a spokojnosť. Naopak, porušenie tejto jednoty oberá človeka o vnútornú energiu, o radosť zo života, oslabuje ho a tak ho robí ľahko ovládateľným. A psychická manipulácia, ako vieme, je základom dnešnej svetovlády.

Tieto homosexuálne kruhy (homo-sex = rovnaké-pohlavie, kruhy rovnakého pohlavia) vo svojej podstate majú za cieľ ľudí oslabovať, rozdeľovať a nad nimi panovať. Heslo "divide et impera" sa uplatňuje v týchto kruhoch, ale tiež v podpore homosexuality, tiež v oddeľovaní rodičov od detí, starých rodičov od vnúčat, v oddeľovaní pravice od ľavice, kapitalizmu od socializmu. Nenechajme sa oklamať, nedajme sa homogenizovať, nedajme sa homosexualizovať. Vytvárajme kruhy nielen mužsko-ženské, ale aj medzigeneračné. Všade tam, kde existuje protiklad, existuje život a rozvoj. Kde nie je protiklad, tam je smrť a úpadok.

World circleŽivot je krásny v jeho rozmanitosti a práve v jednote protikladov sa udržuje dynamika života, ako výdych a nádych, systola a diastola, ako muž a žena, ako individualita a societa, ako nebo a zem. Nenechajme sa manipulovať sladkými rečami jedovatého hada...

 

 

Milan Rusko

Komentárov (9)
 • Ildikó  - :-)))))

  Milanko, práve som si hovorila, že pozriem čo na Tvojej stránke nové, pretože tu dlho nič nebolo a zrazu..aha!! Milan má nový príspevok!! :love: A k tomu aký zaujímavý, väčšinou Ťa vidím len na Facebooku v politickom "ošiali":-)

  O tých kruhoch som čítala, nie veĽa len trochu, pretože ma akosi veĽmi nezaujímali, ale dačo sa mi dostalo do očí. Môj subjektívny názor je ten, že práve tieto kruhy majú pomôcť objaviť v sebe to mužské, ženské, aby si pri budúcom kontakte-spojení, mohli lepšie
  porozumieť. Je to podľa mňa presne naopak ako to tvrdíš Ty...je to o lepšom pochopení najprv svojho vlastného mužsko alebo ženského princípu, aby sa v jednote lepšie chápali a rozumeli si. Ezoterila má mnoho ciest, nezatracujme ich, ale vyberme si to, čo je pre nás to pravé orechové:-))

  Pozdravujem Ťa Ty veľký bojobník:-))

  Ildikó

 • Milan Rusko  - Argumenhty?

  Ahoj Ildikó, pozdravujem aj ja Teba, dávna spolupracovníčka. :-)

  Tento článok som uverejnil aj na Facebooku ako poznámku. K veci: Ty vlastne zastávaš ten názor, ktorý sa snažím týmto článkom vyvrátiť ako zavádzajúci a scestný. A k tomu aj uvádzam nejaké argumenty.

  Ak chceš, napíš radšej úprimne ako to cítiš. Šla by si do takého homosexuálneho (homo sex = rovnaké pohlavie) kruhu? Ja nie. Niečo iné je skočiť s kamarátmi na pivo alebo pomôcť kamarátovi na stavbe. To v pohode. Ale na nejaké duchovné sedenie čisto mužské by som nešiel ani keby ma párom volov ťahali. Bez ženského prvku je to o ničom, ako keby tam boli len ľudia jedného názoru alebo jedného veku.

  Mojím hlavný argumentom je to, že mužské a ženské, táto jednota protikladov je základom všetkého, čo je. A ktosi sa to snaží narušiť...

 • Ildikó  - :-)

  Čítala som o tom len tak okrajovo, ale homosexuálnym zoskupením by som to nenazvala:-)) Ale viem, kde si o tom prečítam viac, ja to urobím, popremýšľam a úprimne napíšem, či by som tam šla. :-)) Inak...asi by Ťa "vystrelo", pretože som pozerala video o tantramasáži-emocionálnej terapii, kde to tá liečiteľka robila Alžbetke Šorfovej a poviem Ti...neviem, či by som na také šla. Bolo to príliš intímne, ale viem, že to bolo určite dobré a hlavne nehomosexuálne. :idea: Počúvam rôznych človiečikov, smery a môžem si povedať, či je to niečo pre mňa, alebo nie..mám väčší prehľad, ale nežiada sa mi ich akosi haniť. Prečo by aj?? Každý má právo na svoju cestu. :love:

 • Martin Varsík

  Zdravím vás po dlhšej odmlke ľudí na tejto stránke. Ku Milanovmu článku nemám moc čo povedať.Ja osobne homosexualitu či už v ezoterike,alebo v bežnom živote beriem ako niečo neprirodzene,nezdrave,nesprávne.
  Viac ma zaujímala tá priama demokracia, o ktorej sme chceli pred pol rokom debatovať,ale nedostali sme sa k tomu. Asi si každý hľadá a diskutuje na inych strankach, ale o priamej demokracii je už veľky záujem na Slovensku.Dúfam, že väčši ako o homosexualitu:-)

 • Milan Rusko  - Kruhy

  Ahoj Martin, po dlhej dobe skúsime oživiť stránku...

  Článok nie je o homosexualite ako sa bežne tento pojem používa, je o mužskom a ženskom kruhu...

  Ale vďaka za inšpiráciu, prejdeme teda k priamej demokracii, na príslušnej stránke

 • julo

  Pozdravujem všetkých známych na týchto stránkach, tiež som sa prišiel pozrieť či je tu niečo nové. Ktéme mám len toľko, že veľmi pevné sú záujmové zoskupenia ľudí bez ohľadu na pohlavie a sú prínosom pre členov takéhoto zoskupenia a ja osobne sa rád zúčastňujem takýchto stretnutí.

 • Milan Rusko

  Magda, ďakujem za odkaz. Článok prezentuje presne ten názor, ktorý tu kritizujem. Keď si odmyslíme všetku tú omáčku, čo sa v článku hovorí, realita veci je, že Mrs. Woodman chce oddeliť mužov od žien, údajne preto, aby sa potom spojili lepšie. Tie isté tvrdenia, že žena sa naučí ženskosti lepšie v kruhu žien, než vo vzťahu s mužom.

  Ja nesúhlasím a proti tomu staviam zmiešaný kruh a bipolárne vzťahy a tvrdím, že muž sa viac stane mužom v spoločnosti ženy a žena sa viac stane ženou v spoločnosti muža. Pokiaľ sú tie vzťahy zdravé a nie choré. Možno Vám chýba zdravý vzťah, že to takto nevidíte...

  A tiež hovorím, že tvrdiť, že "potom sa muž a žena lepšie spoja", je zavádzajúce. "Zajtra, zajtra, len nie dnes, vraví každý lenivec." Alebo "Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú." Proste čo nie je TU A TERAZ, to nie je nikdy...

  Milá Magda, nič v zlom, ale ak sa chcete nechať manipulovať svetovládcami, ktorí majú eminentný záujem na rozdeľovaní ľudí a stavaní skupín a pohlaví proti sebe, nech sa páči. Ja osobne som z tejto manipulácie vystúpil...

 • Milan Rusko

  A tvrdenie, že dievča, keď v nej dozrieva ženskosť, sa potrebuje utiahnuť od otca a od všetkých mužov k ženám - to možno autorka zažila sama na sebe. To bolo spôsobené možno zlým vzťahom jej otca k nej, zlým vzťahom chlapcov k nej. Ale je to dôvod na utiahnutie sa, izolovanie od druhého pohlavia? Alebo skôr dôvod na nápravu vzťahov?

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!