Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Zmena vo svete

Milan Rusko 03 December 2011 PDF Tlačiť E-mail

Vo svete to vrie, zmena je na spadnutie. Ľudia si viac a viac uvedomujú nezdravosť a neľudskosť spoločenského systému Západu. Nemlčia, ale kričia a tak to vrie. Otázka je, či majú aj reálne riešenie. Pritom riešenie existuje a nie je vôbec ťažké, stačí nepoklonkovať démonovi súčasného systému, hľadať pravdu, stáť v pravde a spolupracovať.

Takúto bublajúcu polievku môžu však svetovládci dobre využiť, aby ešte viac upevnili svoju moc. A aj sa to deje. Nová politická strana 99percent je toho ukážkou. Postavila sa na čelo más, aby ich od správneho cieľa odviedla. Múdry sa tým nedá pomýliť. Prídu aj ďalšie klamy, ďalší vlci v ovčom rúchu, omnoho sofistikovanejší, aj tých treba rozpoznať a odhaliť. Rozpoznanie 99percent je proti tomu len škôlkárskou úlohou.

Zmena je na spadnutie, ale od nás samých závisí, kam tá zmena pôjde. Či budeme ako deti, ktorí dôverujú svojím nevlastným rodičom (svetovým vodcom), ktorí ich týrajú a zdierajú, alebo budeme ako dospelí, ktorí vezmú svoj život do vlastných rúk, samostatne, zodpovedne. Všetci sme v úlohe Popolušky, ktorá je týraná macochou. Bude Popoluška macochu len slepo počúvať alebo si vo voľnej chvíli rozbalí svoje tri oriešky a nájde silu, ako sa macoche postaviť?

Milan Rusko

Komentárov (3)
 • janka leitnerova  - Co s tym?

  Zaujala ma tvoja filozoficka uvaha o situacii vo svete, ale co s tym? Vidis ty, alebo vasa skupina nejaku cestu? Riesenie? S tou skolkarskou ulohou, a z dalsich tvojich clankov s tou konspiracnou teoriou o riadeni sveta som stotoznena, ale co dalej? Pracovat na sebe? Rozsirovat informacie? Mam vnutornu potrebu urobit nieco viac. Momentalne som podla kvantovej fyziky v stave bytia a dozrievania problemu, takze ak si dalej napis. Urcite si precitam vsetky tvoje clanky a tesim sa z kazdej novej informacie. Pekny vecer. Janka

 • Milan Rusko

  Ahoj Janka, Tvoja otázka už sama je cestou, to ako keď pramienok vody si hľadá cestu, stále sa pýta: Kam, kam? A predsa vie, kam - tam, kam ho to tiahne... :idea:

  Na dnes by som radil dobrú noc a krásne sny a zajtra budeme múdrejší. Niečo určite vymyslíme. Teším sa na stretnutie... :D

 • Milan Rusko

  Janka, ešte s tým pramienkom vody: Keď je pred ním prekážka, obíde ju, keď je pred ním jama, zaplní ju. Vtedy (keď je jama), zdá sa, že zastal, nepostupuje, nevie kam má ísť. Ale to je len dočasné, až kým sa jama nenaplní a potom pokračuje ďalej v tom mieste, kde sa z jamy najjednoduchšie vychádza.

  Akurát pramienok by si mal strážiť, aby mu nevyschla voda. Pokiaľ má dosť vody, prekoná každú prekážku. Tou vodou v nás je túžba, tá najvnútornejšia, ktorá nás poháňa. A keď sa stretne viac takýchto ľudí, túžba zosilnie, ako keď sa stretne viac pramienkov a množstvo vody v nich narastie...

  :D

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!