Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

"Diabolská proradnost a prolhanost" Európskej únie rukolapne DOKÁZANÁ !!

Milan Rusko 02 Marec 2014 PDF Tlačiť E-mail

(pardón, že slovenčina nemá tak úžasné výrazy)

Ako sme sa priblížili k ďalšej svetovej vojne.

Dôkaz proradnosti a prolhanosti EU tu:

V piatok 21.2.2014 o 11:00 bola na Ukrajine vyjednaná mierová dohoda sprostredkovaná predstaviteľmi EU, konkrétne nemeckým a poľským ministrom zahraničia, medzi vládnucim prezidentom a tromi opozičnými vodcami. Po istých prieťahoch s dohodou súhlasili aj vodcovia Majdanu, teda demonštranti. Dohodu podpísali o 14:59.

Vojaci na KrymeDohoda hovorila o vytvorení vlády národnej jednoty, o obnovení ústavy z čias Oranžovej prozápadnej revolúcie 2004, o obmedzení právomocí prezidenta, o predčasných prezidentských voľbách, o vyšetrení násilných činov, o amnestii uväznených demonštrantov, o nepoužití násilia na oboch stranách. Nepriamym dôsledkom bolo aj prepustenie Tymošenkovej, bývalej premiérky, dosadenej prozápadnou Oranžovou revolúciou 2004, odsúdenej v roku 2011 za uzavretie nevýhodného kontraktu na dovoz ruského plynu.

Večer na Majdane (na Námestí nezávislosti v Kyjeve) silnejú hlasy za odstúpenie prezidenta Janukovyča, čo je v rozpore s podpísanou mierovou dohodou. Radikáli hrozia útokom na prezidentovo sídlo. O 22:59 prezident Janukovyč, šéf jeho administratívy a predseda parlamentu odleteli do Charkova v blízkosti ruských hraníc, údajne na summit juhovýchodných (proruských) regiónov.

V sobotu 22.2.2014 okolo 9:00 ráno radikáli vyhlasujú, že protivládne sily prevzali kontrolu nad celým Kyjevom a ovládajú aj vládne budovy. Okolo 10:00 opozícia zisťuje, že spolu s Janukovyčom opustila krajinu aj väčšina ministrov. Opozícia začína v parlamente presadzovať odvolanie prezidenta Janukovyča z funkcie, čo je v rozpore s dohodou. Predstavitelia EU nijako proti tomuto jednaniu neprotestujú, hoci túto dohodu sprostredkovali. Udalosti naberajú rýchly spád a dochádza k úplnému prevzatiu vlády v krajine opozíciou, čo je v rozpore s podpísanou dohodou.

O 15:00-15:30 vystúpil Janukovyč v televízii z Charkova. Situáciu prirovnal k fašistickému prevratu, hovoril o vyhrážaní sa poslancom vládnej strany a o tom, že na jeho auto strieľali.

O 6 dní, v piatok 28.2.2014 prezident Janukovyč vystúpil na tlačovej besede v ruskom Rostove na Done. Vyjadril sa, že bol nútený utiecť z krajiny, aby zachránil život sebe a svojej rodine.

Európska únia nepodnikla nijaký krok, aby sa dodržala zo strany opozície dohoda, ktorú EU sprostredkovala, naopak, novú pučistickú vládu prijala s otvorenou náručou. Je už teraz jasná proradnosť a prolhanosť Európskej únie?

Nielen predstavitelia EU, ale ani jedno naše dezinformačné médium neinformovalo o porušení dohody sprostredkovanej EU. Titul "prolhaní" teda bezpochyby patrí aj našim médiám.

Tretia svetová vojna na dosah.

Ďalšie udalosti nabrali ešte dramatickejší spád. Keďže na Kryme žije väčšina obyvateľov ruskej národnosti, krymský parlament sa dištancoval od zločineckej vlády v Kyjeve, menoval nového premiéra. Ten požiadal ruského prezidenta Putina o ochranu obyvateľov Krymu pred tyraniou a násilím a o zabezpečenie mieru. Na 30. marca vyhlásil referendum o budúcnosti polostrova.

1.3.2014 bolo na Kryme už 6000 ruských vojakov. Západ zosilnil protiruskú rétoriku. Ruský prezident odvolal veľvyslanca v USA z dôvodu agresívnych protiruských vyjadrení amerického prezidenta. Proruský juh a východ Ukrajiny (Charkov, Doneck, Odesa) masívne protestuje proti pučistickej vláde v Kyjeve. Slovenský premiér Fico sa zdržal protiruských vyjadrení a vyzval obe strany (Ukrajinu a Rusko) na diplomatické riešenie krízy.

Bezpečnostná rada OSN mimoriadne zasadla v sobotu 1.3.2014. NATO sa bude situáciou zaoberať v nedeľu 2.3.2014. Na ďalší deň je zvolané aj mimoriadne zasadnutie ministrov zahraničia EU. Šéf NATO označil situáciu za vážnu. Je potrebné pripomenúť, že Rusko má s Ukrajinou špeciálnu vojenskú dohodu kvôli prítomnosti ruskej čiernomorskej flotily na Kryme a Ruská strana tvrdí, že presun ruských vojakov neprekročil rámec tejto dohody.

Od čias kubánskej krízy v roku 1962 sa svet opäť priblížil k svetovej vojne. Žiaľ, na americkej strane tentokrát nie je čestný a prezieravý J.F.Kenedy, ale držiteľ Nobelovej ceny mieru, strojca agresie v Lýbii, Sýrii a podporovateľ násilného prevratu na Ukrajine, B.R.C.K.Obama. Preto je namieste obávať sa toho najhoršieho.

Pre duchovne zameraného človeka však ani vojna nie je žiadna katastrofa, ťažká situácia len preveruje ľudské charaktery a solidaritou spája ľudí dobrej vôle. Oveľa horšie je podriadiť si dušu chystanému Novému svetovému poriadku. Všetci páchatelia zla nakoniec zhynú v plameňoch, ktoré sami zapálili...

Milan Rusko

Zdroje:

Text porušenej dohody: http://www.scribd.com/doc/208368825/Ukrajinska-dohoda

Piatok 21.2.2014:
http://www.sme.sk/c/7110904/ukrajina-online-piatok-kyjev-nepokoje.html
http://hn.hnonline.sk/svet-120/drsne-rokovania-v-kyjeve-vsetci-zomriete-varoval-polsky-minister-606428
http://hn.hnonline.sk/svet-120/janukovyc-dostal-od-opozicie-ultimatum-606292

Sobota 22.2.2014:
http://www.sme.sk/c/7112205/parlament-zosadil-janukovyca-ktory-chcel-utiect-tymosenkova-je-na-slobode.html

Piatok 28.2.2014:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/310090-janukovycovo-lietadlo-eskortovali-do-ruska-stihacky/

Sobota 1.3.2014:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/310176-barack-obama-varoval-moskvu-pred-vyostrovanim-napatia/ http://www.sme.sk/c/7119948/rusko-schvalilo-vojensky-zasah-ukrajina-ziada-svet-o-ochranu.html
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/310209-zahranicie-je-znepokojene-vyvojom-na-ukrajine/

Komentárov (8)
 • Milan Rusko  - Otázka na zastúpenie Európskej komisie na Slovensk

  Dobrý deň,

  obraciam sa na Vás s prosbou o vysvetlenie politickej záležitosti, ktorá mi nie je jasná. Je u Vás nejaký hovorca, ktorý je kompetentný zodpovedať nasledujúcu otázku?

  Dňa 21.2:2014 bola v Kyjeve podpísaná mierová dohoda medzi bývalou vládou zastupovanou bývalým prezidentom Janukovyčom a bývalou opozíciou zastupovanou tromi lídrami opozičných strán Kličkom, Ťahnibokom a Jaceňukom. http://www.scribd.com/doc/208368825/Ukrajinska-dohoda
  Dohodu sprostredkovali predstavitelia EU, konkrétne ministri zahraničia Poľska, Nemecka a Francúzska spolu so zástupcom Ruska.

  Mierová dohoda hovorila o vytvorení vlády národnej jednoty, zloženej z členov aj bývalej vlády aj bývalej opozície, ktorá dovedie krajinu k predčasným voľbám. Aj o tom, že sa obe strany zdržia akéhokoľvek násilia.

  Avšak ešte v deň podpísania dohody bývalý prezident Janukovyč odletel z Kyjeva a neskôr sa z ruského Rostova na Done vyjadril, že bol pod hrozbou násilia donútený opustiť krajinu. Zjavne teda bývalá opozícia nedodržala mierovú dohodu a nezabezpečila jej realizáciu mierovou spoluprácou. Namiesto toho bývalá opozícia prevzala úplnú moc na Ukrajine a to bez mandátu od ľudí demokratickými voľbami. Takúto situáciu zvykneme nazývať prevratom alebo pučom.

  Preto sa chcem opýtať, čo hovorí na to Európska únia?
  - Protestovala EU nejakou nótou ukrajinskej opozícii, upozornila na nedodržanie dohody, ktorú EU sprostredkovala?
  - Pohrozila EU nejakými sankciami novej ukrajinskej vláde za to, že podpísaná dohoda nebola naplnená?
  - Uznáva EU novú ukrajinskú vládu, ktorá zjavne nevznikla mierovou cestou na základe mierovej dohody?
  - Stáva sa to častejšie, že EU sprostredkuje dohodu, ktorá sa nedodrží?

  Za odpovede ďakujem.

  S pozdravom Milan Rusko, Banská Bystrica

  Poslané 4.3.2014 13:48 na info@europa.sk

 • Milan Rusko  - Odpoveď z Európskej komisie:

  Dobry den pan Rusko,

  Posielam stanovisko k Vasim otazkam:

  1) Protestovala EU nejakou nótou ukrajinskej opozícii, upozornila na nedodržanie dohody, ktorú EU sprostredkovala?

  V prvom rade si treba ujasnit, o com bola dohoda z 21.februara a kto ju nedodrzal. Sucastou dohody bolo, ze parlament schvali zakon o navrate k Ustave z roku 2004, ktora umozni vratit ustavno-politicke usporiadanie krajiny naspat k parlamentnemu systemu, kde zasadne rozhodnutia prijima zakonodarny zbor, legitimne zvoleny v demokratickych volbach. Podla tejto dohody mal vtedajsi prezident Janukovic podpisat tento zakon. Po jeho podpise mali demonstranti uvolnit niektore obsadene vladne budovy a podniknut dalsie kroky na deeskalaciu situacie. Namiesto podpisu sa vsak prezident zbalil a usiel z Kyjeva a potom aj z krajiny a nepodpisal uvedeny zakon. Także kto nesplnil dohodu z 21.februara? Vsetky nasledne kroky a rozhodnutia boli prijate parlamentom, ktory bol v tom case jedinou legitimnou a fungujucou politickou instituciou na Ukrajine a vsetky kroky boli prijate velkou vacsinou, vratane hlasov poslancov za Stranu regionov, ktora sa sama obratila proti exprezidentovi Janukovicovi, hlasovala za to, aby potvrdila jeho odstupenie z uradu a podporila novu vladu, len par dni potom ako usiel. A veduci predstavitelia Strany regionov mu prisudili hlavnu zodpovednost za to, co sa stalo a ze nezvladol situaciu.

  2) Pohrozila EU nejakými sankciami novej ukrajinskej vláde za to, že podpísaná dohoda nebola naplnená?
  - Tato otazka vychadza z absolutne nepravdivych a nespravnych faktov. Nova ukrajinska vlada nie je zodpovedna za nenaplnenie ustanoveni dohody z 21.februara (vid prva odpoved). Europska unia vcera zaviedla sankcie proti 18 osobam zodpovednym za zneuzitie statnych zdrojov Ukrajiny. Cielom sankcii je zmrazit uvedenym osobam ucty a ziskat zneuzite statne prostriedky naspat. Viac informacii tu http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/EN/foraff/141324.pdf

  3) Uznáva EU novú ukrajinskú vládu, ktorá zjavne nevznikla mierovou cestou na základe mierovej dohody?
  - Opat otazka zalozena na nespravnych faktoch. Nova ukrajinska vlada vznikla na zaklade hlasovania palramentu, ktory je legitimnou a demokraticky zvolenou politickou instituciou. Nova vlada bola odsuhlasena 371 hlasmi za a ziadnym proti. Tato docasna vlada povedie krajinu do predcasnych volieb. A hoci Strana regionov nema v tejto vlade zastupenie, je to jej vlastne takticke rozhodnutie a neznamena odmietnutie podpory pre politiku vlady, pretoze takmer vsetky zakony schvalene v parlamente od padu Janukovica su prijimane s podporou hlasov vacsiny poslancov za Stranu regionov.

  4) Stáva sa to častejšie, že EU sprostredkuje dohodu, ktorá sa nedodrží?
  EU nie je zodpovedna za to, ze sa nepodarilo naplno presadit realizaciu celej dohody z 21.februara, kedze vtedajsi prezident Janukovic neurobil kroky, ku ktorym sa zaviazal a usiel pred svojimi zavazkami a pred svojim narodom.

 • Milan Rusko  - Pokračovanie odpovede

  S pozdravom,
  Andrej KRÁLIK
  Head of Press and Political Section
  Representation of the European Commission in Slovakia
  Palisády 29
  811 06 Bratislava
  Slovakia
  E-mail: andrej.kralik@ec.europa.eu
  Phone: +421 2 59 20 32 93
  Mobile: +421 911 426 126
  Fax: +421 2 54 43 29 79
  TWITTER: @EU_Teraz
  Facebook: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

  Prijaté dňa 6.3.2014 16:28

 • Milan Rusko  - Moja reakcia na odpoveď

  Ďakujem, pán Králik,

  môžem toto brať za oficiálne stanovisko Európskej komisie?

  Toto stanovisko mňa, ani žiadneho hĺbavého človeka nemôže uspokojiť z jedného dôvodu: Je postavené na nepotvrdenej domnienke (fabulácii, sebaklame, fantázii), že prezident Janukovyč ušiel z Ukrajiny dobrovoľne bez naplnenia dohody z 21.2.2014.

  Tu by sa pýtali ešte ďalšie otázky:

  1. Ako si Európska Únia overila, že prezidentovi a ďalším členom vlády a parlamentu nebolo vyhrážané násilím? Že neboli násilím donútení opustiť krajinu, ako to sami tvrdia a ako to tvrdí aj Rusko, ktoré (iste viete) trvá na dodržaní dohody z 21.2.2014, čím podmieňuje uznanie ukrajinskej vlády za legitímnu vládu?

  2. Neskúmala EU, či práca ukrajinského parlamentu po 21.2.2014 bola skutočne demokratická a pokojná alebo či nebola pod hrozbou násilia?

  3. Ako sa ukázalo, táto dohoda je ťažiskom politickej krízy medzi EU a Ruskom. Rusko trvá na dodržaní tejto dohody. Nemieni EU prehodnotiť veci a vynútiť na novej ukrajinskej vláde dodržanie tejto dohody? Možno aj z dôvodu politického kľudu s Ruskom?

  Existuje aj na tieto otázky oficiálne stanovisko? Ďakujem.

  Malá poznámka: Podľa dohody z 21.2.2014 sa mal nový zákon prijať do 48 hodín od podpísania, teda do 23.2.2014 15 : 00. Ale prezident Janukovyč odletel z Kyjeva už 21.2. o 23 : 00, teda 8 hodín po podpise dohody. Nemyslíte, pán Králik, že keby chcel Janukovyč ignorovať dohodu a ujsť, že by nevyužil celých 48 hodín? Prečo mal tak naponáhlo? Pokiaľ však bolo proti nemu použité násilie, je to logické, že musel ujsť čím skôr...

  S pozdravom Milan Rusko, Banská Bystrica

  Poslané 6.3.2014 22:58

 • Milan Rusko  - Posledná odpoveď Európskej komisie

  Ano mozete to povazovat za oficialne stanovisko EÚ.

  V pripade ze mate zaujem o detailnejsie rozpitvanie temy a hypoteticke scenare, odporucam, aby ste v tejto zalezitosti kontaktovali jedneho z uznavanych zahranicnopolitickych analytikov. Nase zastupenie k Ukrajine este bude organizovat rozne podujatia a debaty, verim, ze sa zucastnite a pripejete k diskusii.

  S pozdravom,

  Andrej KRÁLIK
  Vedúci tlačového a politického oddelenia
  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
  Palisády 29
  811 06 Bratislava
  E-mail: andrej.kralik@ec.europa.eu
  Tel.: 02 59 20 32 93
  Mobil: 0911 426 126
  Fax: 02 54 43 29 79

  TWITTER: @EU_Teraz
  Facebook: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

  Prijaté 7.3.2014 8:46

 • Milan Rusko  - Záver

  Môj záver z tejto komunikácie:

  Európska komisia ZÁMERNE vychádza z mylného predpokladu, že prezident Janukovyč porušil dohodu tým, že ušiel z krajiny 8 hodín po podpísaní dohody, hoci mal až 48 hodín času na jej splnenie.

  Európska komisia ZÁMERNE ignoruje fakt, že prezident Janukovyč bol nútený ujsť z Ukrajiny kvôli vyhrážkam jemu a jeho rodine.

  Európska komisia sa nijako nesnaží o realizáciu mierovej dohody z 21.2.2014, ktorú sama sprostredkovala. Teda EU zrejme nemá NIJAKÝ záujem na mieri v Európe (keďže netrvá na plnení mierovej dohody).

  Európska komisia je najvyšší výkonný orgán Európskej Únie.

 • Milan Rusko

  https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

  !!! Paul Craig Roberts: Washington vedie svet k vojne !!!

  Rozhovor s Paul Craig Robertsom v Slobodnom vysielači so slovenskými titulkami. Pre všetkých, ktorí si napriek silnej našej a európskej propagande zachovali nadhľad a zdravý úsudok.

  USA minuli za posledných 10 rokov 5 000 000 000 USD na agitačné a protestné skupiny na Ukrajine s cieľom vtiahnuť Ukrajinu do EU a NATO. Aby mohli pri ruských hraniciach postaviť raketové základne. Prvý pokus - Oranžová revolúcia v 2004 zlyhal.

  Odmietnutie asociačnej dohody s EU bolo pre Ukrajinu jediným riešením ďalšieho prežitia.

  Súčasná nezvolená vláda na Ukrajine zastupuje zopár západných oligarchov a Washington.

  Na Ukrajine sú v súčasnosti nacistické elementy pri moci.

  Jediné riešenie, ako zastaviť pád doláru je vojna. Washington vedie svet k vojne. Cieľom sankcií je vyvolať vojnu. Lebo Rusko na sankcie odpovie vlastnými sankciami a to západná propaganda použije na ďalšie očierňovanie Ruska, pripravujúc takto svoju verejnosť na vojnu.

  Neokonzervatívci vo Washingtone majú ideológiu americkej nadvlády nad svetom.

  Som presvedčený, že Washingtom to dotiahne až k vojne. Tým, že sa Merkelová a Európa pridala na americkú stranu, zlyhala v pozícii vodcu a umožňuje Washingtonu vo svete rozpútať vojnu.

  Neokonzervatívci vo Washingtone stáli za NATO bombardovaním Srkska a ukradnutím Kosova. Susan Rice, poradkyňa národnej bezpečnosti je neokon. Victoria Nuland, námestníčka ministerstva zahraničia USA, ktorá plánovala a organizovala americký puč v Kyjeve, je neokon.

  USA hlavne chcú oslabiť Rusko. Chcú Rusko neschopné postaviť sa USA, Rusko nezavadzajúce v Sýrii, v Iráne, chcú rozbiť BRICS, než vytvoria nezávislú menu a zbavia sa dolára. Snažia sa o nadvládu nad všetkými krajinami. A bude z toho vojna.

  Máme tu choromyseľných vo Washingtone, ktorí vedú svet do veľkej vojny. A rovnakí šialenci v EU umožňujú Washingtonu takto konať. Všetko, čo má urobiť Merkelová, je povedať nie sankciám a bol by koniec veľkej krízy.

  Chcú nás vyhodiť do vzduchu, zničiť, lebo Washington ovládajú slabomyseľní zločinci. Nemáte žiadne poňatie, čo sa vám ide stať.

  Vy (Slovensko) ste bábkový štát Ameriky. Gorbačovovi sľúbili, že nikdy nepričlenia východnú Európu do NATO. Všetko, čo Západ povie, je klamstvo.

  Americké médiá nevykonávajú žurnalistiku, slúžia ako Ministerstvo propagandy.

  Všetky európske krajiny sú v postavení bábok USA. Komu nemecká kancelárka podáva hlásenie? Nemcom? Nie! Washingtonu. Komu podáva hlásenia vláda SR? Myslíte si, že vláda SR je nezávislá a zvrchovaná? Nie, chodia hlásiť do Washingtonu. A chcú, aby sa rovnako správala aj Čína, Rusko, Irán. Považujú Ameriku za vyvolenú krajinu, američanov za výnimočných, ktorí sa nemusia riadiť ani medzinárodným právom, ani zákonmi USA, oni sami sú zákon.

  Pre ovládnutie Číny: Odrežú Čínu od energie - ropy. Budú šíriť problémy vnútri Číny pomocou ľudskoprávnych skupín učiacich demokraciu. Podporovať moslimov a nabádať ich k terorizmu.

  Čína dovolila vytvoriť ohromnú piatu kolónu vnútri svojej krajiny tým, že dovolili vstúpiť bankám USA, dovolili vstúpiť Rockefeller nadácii a založiť tam univerzitu a môžu tak vymývať čínskych študentov.

  V USA nie je opozičná sila schopná zmeniť alebo zastaviť zahraničnú politiku USA.

  Jediný spôsob, ako by mohli Američania svoju vládu zastaviť je, ak by vyšli v miliónoch do ulíc a vytrvalo násilne protestovali. Musia byť ozbrojení, pretože Ministerstvo vnútra má teraz vojakov a tanky a použije ich proti ľuďom. Americká verejnosť je bezbranná, nemá informácie, nemá organizáciu, NSA sleduje kompletne celú komunikáciu. Ak sa pokúšate čosi zorganizovať, tak vás zoberú.

  Nie je tu žiadna sila schopná zastaviť smerovanie k veľkej vojne. Jedine Európa to môže zastaviť. Merkelová to môže jednoducho zastaviť. Stačí povedať nie sankciám. Ale neurobila to. Tak, ako sú Nemci vinení za 1. svetovú, za 2. svetovú, budú vinení za 3. svetovú, pretože umožnili Washingtonu, aby tlačil situáciu do ľahkomyseľných a nebezpečných smerov.

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!