Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Globálny humbuk s otepľovaním

Milan Rusko 27 December 2010 PDF Tlačiť E-mail

O tom, ako ľudská hlúposť zo životne dôležitého plynu najväčšieho nepriateľa ľudstva urobila a ako sa masy hlúpo zmanipulovať dali.

Prečo píšem?
Čo je toto? Úvaha? Možno úvaha, ale pre mňa oveľa viac, než len úvaha. Je to vytváranie životného priestoru, nie pre mňa, ale pre to najlepšie a najkrajšie, čo v nás všetkých je. Kedysi som sa narodil na tento svet a dúfal v sebarealizáciu, v rozvinutie a v uplatnenie všetkého dobrého, čo vo mne je. Ale dostal som tvrdú príučku od života. Pochopil som, že nežijeme v spoločnosti, ktorá by mala záujem na plnom rozvinutí človeka, naopak, pôsobia tu sily, ktoré tomu zabraňujú. Ľudská chamtivosť a mocibažnosť sú základné sily, ktoré hýbu našou spoločnosťou a robia ju takou, aká je. Vybral som sa hľadať, či to tak naozaj musí byť a zistil som, že existuje Zdroj premeny človeka, základ mieru v sebe a prosperity spoločnosti. Pochopil som, že je hlavnou náplňou života a poslaním človeka hľadať, odkrývať a prejavovať tento Existencionálny Zdroj. A preto robím, čo robím, dávam životný priestor Dobru, najprv v sebe, potom aj okolo seba. Nehľadám tých, ktorí so mnou vo všetkom súhlasia, ale  tých, ktorí sa nedali pomýliť prevrátenosťou našej doby, a nie sú hluchí ani slepí k čistým túžbam ukrytým kdesi hlboko v nás...

Rebríček mediálnej manipulácie.
Masmediálna manipulácia, ktorej sme v záujme kohosi moci vystavení, má zložitú štruktúru. Najprv je to ohlupovanie primitívnou zábavou, konzumom a bulvárom (Nový Čas, Plus sedem dní, ...). Ten, komu to úplne nevymetie rozum a predsa len sa nad vecami zamýšľa, narazí na rôznych politológov, ekonómov, ktorí fudovane a logicky jasne zdôvodnia, v akej úžasnej dobe žijeme (SME, týždeň, ...). A ten, kto by aj týmto sitom prešiel a pýtal sa, odkiaľže všetka tá bieda pochodí, ten je vystavený náporu citov (filmový festival Jeden svet, Klimatické zmeny, ...) bez toho, žeby sa dozvedel skutočnú príčinu biedy. Tí však, ktorí chcú hľadať skutočné riešenie, padnú do sietí náboženských siekt alebo ideologických hnutí (takmer všetky známe cirkvi, sekty a hnutia), založených agentami tajných služieb alebo nimi kúpených a ovládaných, ktoré odvedú snaživosť človeka úplne jalovým smerom. Neuveriteľné, ale až potiaľto je človek otrokom mocnárov a toto všetko sú ochranné pásma okolo väznice, s ktorými sa počíta. Kto sa z nich oslobodí, už nie je ich otrokom, ale ešte stále nemá vyhrané. Zvíťazil, len keď dokáže pevne stáť na vlastných nohách a účinne spolupracovať s inými.

Klimatické zmeny - všetky tie reči okolo toho -
teda pôsobia na city všetkých tých, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť ľudstva. Bol pomenovaný triedny nepriateľ - kysličník uhličitý (CO2). Sú živo vykreslené katastrófy, ktoré tento zloduch, či zloplyn spôsobí: roztopenie ľadovcov, zaplavenie prímorských oblastí, hurikány, tornáda, suchá. No proste hrôza. Boli zavedené aj opatrenia na likvidáciu nepriateľa - obchodovanie s emisiami. Aby sa ukázalo, akú má voľný obchod "silu" a aby sa preferovali technológie s nižšou spotrebou energie, teda aby na nich niekto dobre zarobil.

Fakty
Čo je to za beťára, ten CO2? Konečný produkt dýchania a látkovej premeny každej živej bunky. Prečo ho máme teraz viac? Pretože spaľujeme fosílne palivá - uhlie, ropu a zemný plyn. Sú to všetko organické hmoty, ich spálním vzniká CO2 a voda. Čo je skleníkový efekt? Ohrievanie povrchu Zeme vplyvom vodnej pary, CO2 a iných plynov v atmosfére. Pôsobí tu aj kladná spätná väzba, čiže s oteplením sa vyparuje viac vody, viac pary v atmosfére spôsobí ešte väčší skleníkový efekt a ďalšie zvýšenie teploty. Aký to má vplyv na počasie? Väčší obsah vodnej pary v atmosfére má vplyv na počasie. Otepľuje sa? Iste. Topia sa ľadovce? Iste. Zvyšuje sa hladina morská? Nie, neviem o tom. Súvisia s otepľovaním hurikány a nepredvídateľnosť počasia? Nie je potvrdená žiadna závislosť.

Čuduj sa svete
Na počudovanie, renomovaných vedcov netrápia jedy v potrave, zamorená voda a vzduch, ani ich netrápi zamorené ovzdušie medziľudských vzťahov, netrápi ich nehorázna bieda spôsobená vykorisťovaním prírody a vyciciavaním človeka. A už vôbec ich netrápi duchovný a morálny úpadok ľudstva. Trápi ich tento prirodzený plyn CO2, ktorý spolu s vodou a kyslíkom tvorí základ života.

Pokus o vysvetlenie a prognózu
Nuž teda každému je jasné, že fosílne palivá donekonečna mať nebudeme, ich využívanie má svoj obmedzený čas. Naruší sa nejako rovnováha prírody vypustením uhlíka z nich, schovaného hlboko pod zemou, do atmosféry? Isteže sa niečo naruší, ale prečo by to malo byť zhubné? Práve naopak! Viete, že v Antarktíde sa našli znaky bujnej vegetácie, kostry zvierat, vrátane levov? Akosi sa o tom málo hovorí. Teda bol tu čas, keď Antarktída prosperovala bujným životom. Kde boli vtedy jej ľadovce?

Návrat histórie
Odkiaľ pochádzajú fosílne palivá? Sú to telá živých organizmov, ktoré vplyvom uschovania pod zemou bez prístupu vzduchu takto sa premenili. Je veľmi pravdepodobné, že sa tak stalo zaplavením bahnom pri potope sveta. V každom prípade bola doba, kedy všetok uhlík z fosílnych palív bol v kolobehu života, teda v žijúcich organizmoch a vyvážene aj v atmosfére. Takže čo sa deje spaľovaním fosílií? Jedine to, že sa opäť dostávame do stavu v ktorom sme už boli, do stavu, kedy bolo živých organizmov na Zemi viac. Fungoval v tomto, povedzme predpotopnom svete, skleníkový efekt? Jednoznačne áno! Väčšia životná aktivita znamená aj viac ani nie CO2, ale skôr vodnej pary a to spôsobuje skleníkový efekt, zvýšenie teploty následne vplýva na ďalšie bujnenie života. Máme sa toho báť? Ani za mak! Ak budeme my dobrí k zvieratám, zvieratá budú dobré k nám! Osídlime púšte, osídlime arktické oblasti a bude nám dobre.

Roztopenie ľadovcov
A čo zatopenie prímorských oblastí z roztopených pevninských ľadovcov? Časť vody z ľadovcov sa akumuluje v atmosfére, časť v púšťach. A ak ešte predsa len niečo zvýši na zvýšenie hladiny morí, ľudia sa môžu presťahovať do hôr a do bývalých púští. A čo ropná kríza, keď nám dôjde palivo a energia? Kiež by už došlo! Objavia sa nové druhy energie, ktoré sú dnes zámerne utajované. Energia ukrytá vo fosílnych palivách je pôvodom z fotosyntézy, teda zo Slnka. Naučíme sa využívať Slnko aj inak a objavíme nové zdroje energií. Samozrejme za podmienky svetového mieru a spolupráce, na tých je treba pracovať, nie blbosti s obchodovaním s emisiami vymýšľať!

Počasie
A čo nepredvídateľnosť počasia? Kto povedal, že zvýšením obsahu vody v atmosfére musí zákonite prísť k nepredvídateľnosti počasia? Je pravdou, že zvýšením teploty sa ľudia stávajú agresívnejšími? Záleží silne od toho, čo majú v srdci, či hnev, ktorý vybijú vo vojnách alebo radosť, ktorú vytancujú. Presne tak je to aj s počasím. Ak budeme my dobrí k počasiu, počasie bude dobré k nám. A čo hurikány, tsunami, sopky, zemetrasenia, lesné požiare, záplavy, ktoré sú akosi v posledných časoch hojnejšie? Tak toto prosím sú testy klimatických a geofyzikálnych zbraní a nie výkyvy počasia. Keby sa vedomosti v týchto oblastiach využili pozitívne, mohli sa začať zúrodňovať a obývať púšte. Ale aj jadro sa najprv využilo na atómovú bombu, až potom mierovo. Podobne to bude aj s klimatickými a geofyzikálnymi zbraňami. A vôbec, keby sa všetky vedomosti a výdavky, ktoré idú na zbrojenie, použili a rozkvet civilizácie, mohla by byť odstránená všetka bieda.

Záver
Ľudia, odhoďte svoju maximálnu hlúposť a prestaňte sa báť kysličníka uhličitého! Bojte sa jedov, ktoré produkujete v potravinárstve a v priemysle. Bojte sa jedu chamtivosti a mocibažnosti, ktorý nosíte v srdci! Zlikvidujte strach, odstráňte nedôveru, nastoľte toleranciu, rozvíjajte spoluprácu! Potom zmizne bieda z povrchu zemského. Zrušte obchodovanie s emisiami, ktoré len napomáha tým, ktorí chcú zarobiť na technologickom predstihu! Zaveďte bezúročnú a bezziskovú ekonomiku, aby každý sa mohol čo najslobodnejšie rozvíjať v prostredí, v ktorom si ľudia navzájom prajú dobro! Ľudia, odhoďte hlúposť!

Milan Rusko


http://sk.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1lne_otep%C4%BEovanieKomentárov (7)
 • Ildikó

  No Milan..tento Tvoj článok by som hodnotila ako niečo úplne známe, všedné a práve preto úplne samozrejme-a tým aj nebezpečné.Pretože to radi zĽahčujeme. To o čom tu píšeš môžeme pokojne nasmerovať na všetky stránky našej existencie. Keď už len o tom premýšĽame..jedzte maslo je zdravšie ako bravčová masť..potom jedzte za studena lysovaný slnečnicový olej, je zdravší ako maslo pretože...bla bla.Pýtame sa: Viete o tom, že nám škodí mäso ako také?? Rybacina je najzdravšia, čo tam po tých ktorí ju neznášajú. Biela múka?? Fuj...nezdravá, dajte si radšej ktovieaké výrobky Bio o ktorých názve sme ani len nechyrovali a budete zdraví..budete žiť dlhé roky. A viete, že čokoláda je nezdravá na zuby?? A viete, že odrazu je zdravá na nervy?? Dajte si bifidus esensis a bude vám tráviť jedna radoSŤ...sKúSILA som a povedala si..A dosť!!! Môj organizmus mi dal najavo, že bifidusy sa jej hnusia, že maslo mám rada, aj dobrú masť ktorú nejem často.Že zelenina mi chutí, aj ovocie, či naše alebo južné, že žiadne jogurty nejem, pretože môj organizmus ich nechce. Trvalo mi to trochu dlhšie kým som po preskúmaní samej seba zistila, že môžem jesť a piť všetko, čo chutí môjmu organizmu a teda aj mne. Stačí mi pozrieť sa na jedlo a môj organizmus zareaguje..toto si kľudne daj, mám z toho jedla dobrý pocit..toto bŕŕ..nesedí mi. A takto sa snažím komunikovať ako s organizmom, tak aj s jedlom. A čuduj sa svete..ono to funguje!!! :D :D

  Ja som Milan hovorila o jedle a pití, pretože to so všetkým súvisí.A pretože s Tebou súhlasím. Počúvajme svoj organizmus, svoj rozum a riaďme sa týmito radcami a žiadna reklama, žiadne prihlúple seriály a strach prebúdzajúce správy na nás nebudú mať dosah.

  Pretože ktosi múdry povedal (je to z knihy Svet bez hraníc) nie jedlo a pod. veci sú zlé, ale naše myšlienky o týchto veciach . Ak sú negatívne a myslíme si, že nám ublížia, tak nám ublížia..pretože myšlienka je najsilnejšou energiou, tvorivou energiou:-))

  Lebo v tomto svete ide vo všetkom o biznis, nie o človeka, ale o hnusný a nenažratý biznis. Je len na nás, či sa mu poddáme, alebo sa mu postavíme čelom.

  PS: Ak budeš mať čas, prečítaj si knihu Nežiaduci účinok SMRŤ silná kniha a hovorí veĽa o tom o čom píšeme my dvaja a o čom píšeš vo svojom článku.Je z farmaceutického priemyslu.

  Napísal ju John Virapen

  I.

 • Metod

  Ahoj, Milan.
  Dnes, začnem kritikou :D .
  Tí levi v Antarktíde, to hádam nie! Alebo tá potopa?Zdroj Tvojich informácií nemá ani tucha o kontinentálnom drifte. Pozor na to, čo píšu profesori amerických kresťanských univerzít !!! :(
  K oblbujúcim zdrojom informácií by som pridal aj kresťanské plátky a "luxi" a "noemi", aj keď rád si na nich pozriem relácie o astronómii, či našej histórii, len mi na tom vadí zamlčovanie faktu, že ich "predchodcovia" upaľovali vedcov a dnes sa "opierajú" o vedu (STV na také relácie údajne nemá peniaze, pretože majú údajne nízku sledovanosť). :(

  Ináč súhlasím "s duchom" článku a pod jeho prvý odsek, by som sa kľudne podpísal. :)

 • Milan Rusko  - Skadiaľ tá tvrdosť?

  Juj, aká si dnes tvrdá, Ildikó... Nenaštval Ťa sused? Nie, nie, asi Ťa naštvala doba, v ktorej žijeme...

  To bolo cieľom článku: Zdravý sedliacky rozum je múdrejší, než kopa vedeckých traktátov titulovaných pánov profesorov. Dobre si to pochopila... :love:

 • Milan Rusko  - Prvý odsek?
  Metod napísal:
  Ináč súhlasím "s duchom" článku a pod jeho prvý odsek, by som sa kľudne podpísal. :)


  Len pod prvý odsek? Ale duch článku bol o inom... :D
  Ale ak je prvý dobrý, všetko dobré, Metod! :idea:

 • Ildikó

  A prečo som tvrdá??? Si sa včul zobudil??? Či je v tom nejaká milá susedka a či???? :0 ;)

 • Milan Rusko  - Ildikó

  ...ide vo všetkom o biznis, nie o človeka, ale o hnusný a nenažratý biznis.
  Na toto som reagoval... :D
  Nedaj sa pomýliť zlou náladou (ani sa nedáš). :idea:

 • Milan Rusko  - Metod

  Metod, čo máš proti levom v Antarktíde a potope?

  Kontinentálny drift? To je tak: Najprv tu bol prakontinent, niekedy zvaný aj Gondwana. Ten sa rozdelil na časti, ktoré sa stále od seba vzdaľujú. To myslíš tým driftom? V Biblii je o tom zmienka: "keď sa rozdelila zem" a je to tam časované niekoľko storočí po potope. Takže aj Antarktída bola súčasťou prakontinentu.

  Ďalej podľa iných kníh v tých časoch vládlo na Zemi veľmi mierne počasie, teda neexistovala prílišná zima ani horúčavy a najvyšší kopec neprevyšoval 1500 lakťov. Je na tom niečo nereálne? Odporuje to niečomu? Pohoria boli vyvrásnené až tým kontinentálnym driftom.

  O levoch v Antarktíde som čítal dávno ešte za socializmu. Neviem, prečo by klamali v oblasti vedeckého výskumu.

  O potope sveta existujú dôkazy - vrstva bahna, ktorá oddeľuje podstatne iné kultúry. Teda po potope bola kultúra podstatne primitívnejšia...

  Lux a Noe televízie nepozerám, amerických kresťanských profesorov nečítam...

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!