Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

O strachu

Milan Rusko 03 December 2011 PDF Tlačiť E-mail

Sledujem okolo seba, že ľudia majú obrovský strach. Oni si ho nepriznajú, ale človek, ktorý má strachu menej, ten ho vidí: Boja sa o živobytie, že prídu o príjem. Boja sa, že budú ostatným na posmech, ak by zmýšľali inak, než im diktujú médiá ovládané mocipánmi. Boja sa všetkého nového, každej zmeny, zmeny myslenia, zmeny vzťahov, zmeny systému. Kam sme to dopracovali za tých 22 rokov od prevratu? K totálnemu zotročeniu ľudských myslí...

Čo je strach? To je len deformovaná opatrnosť. Opatrnosť nás učí dať si pozor, neísť hlavou proti múru. Viem, že múr je tvrdý a tak vymyslím iný spôsob, ako ho prejsť. Ale báť sa múru? Považovať múr za neprekonateľný a posmievať sa každému, kto hovorí, že múr stojí v ceste? To už je strach a je úplne nezmyselný. Kto má múdrosť, nemusí sa báť.

Kto sa nebojí stratiť svoj život, ten svoj život získal, pretože triezvosť mu umožňuje nachádzať riešenia. Ale ten, kto sa bojí stratiť svoj život, ten ho už stratil, pretože strach mu zatemňuje oči, deformuje jeho myslenie a znižuje mu kvalitu života.

Milan Rusko

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!