Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Byť lepším človekom..moja úvaha

Ildikó 15 December 2009 PDF Tlačiť E-mail

Raz sa ma pýtal jeden priateľ, prečo chcem byť lepším človekom. Ako to vlastne myslím. Takže, tu je moja odpoveď.

Prečo sa chcem stať lepším človekom?? Pokúsim sa Ti to vysvetliť čo najpresnejšie a najúprimnejšie. Hm...chcem byť človekom ktorý lepšie rozumie sebe, ľuďom a životu vôbec. Chcem byť človekom ktorý dokáže byť povznesený nad rôzne životné situácie, nad nedostatky ktoré vidí u seba ale aj u ľudí naokolo. Zároveň chcem vedieť riešiť problémy ktoré sa vyriešiť dajú, chcem byť zmierená s tým, čo nedokážem zmeniť..Je to ako modlitba od F.z Assisi.:-)) Chcem vidieť viac do hĺbky života, do zmyslu života aby som zároveň viac pochopila a tým vedela pomôcť sebe, ale aj ostatným. Chcem byť lepším človekom preto, aby som dokázala ešte viac milovať. Rozumieš mi?? Osobne si myslím, že aj svet dokážeme zmeniť vtedy ak začneme od seba. Som presvedčená, že ľudia vo svojej podstate nie sú zlí, iba nevedomí. Že všetci robíme chyby, pretože iba tak môžeme napredovať k dokonalosti. Ak si tie chyby uvedomíme, spravili sme krok vpred. Ak si ich nepriznáme, neurobili sme žiadny pokrok. Nemali by sme sa však umárať výčitkami, ale ísť ďalej s tým, že nabudúce to urobíme lepšie.:-)

Takto sa snažím žiť, zdá sa mi to ako nádherná cesta, ale zároveň aj mimoriadne ťažká. Lenže ja sa nebojím, cítim silu v sebe aj v Bohu. Aj keď mi ľudia ublížia, nechcem ich súdiť..chcem pochopiť prečo sa to stalo, alebo prečo som im to vôbec dovolila:-))

 

Komentárov (3)
 • dfsdfs  - sfafa

  to mi nieco pripomina .. http://www.birdz.sk/webka/pilulka/blog/navod-ako-byt-lepsim-clovekom/81120-blogspot.html

 • ildikó

  Neviem, nikdy som o tejto stránke nepočula, písala som zo svojho srdca:-)

 • Milan  - Niekto si Ťa prečítal...

  Ildikó, niekto si prečítal Tvoj článok, prevzal zopár slov (necelé 3 vety), pridal vlastné a uverejnil na birdz.sk asi o dva týždne po Tvojom článku. Pekné,že to niekoho inšpirovalo... Ani nevieš, koho ovplyvníš na diaľku... Takže píš ďalej...

  A tajomnému so záhadným menom dfsdfs ďakujeme... :-)

  http://www.birdz.sk/webka/pilulka/blog/navod-ako-byt-lepsim-clovekom/81120-blogspot.html

Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!