Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

La Belle Verte - Nádherná zelená

Milan 09 Február 2010 PDF Tlačiť E-mail
Nádherná zelenáaneb jak spasení pravého dojíti lze, ducha svého jakož i lidství všeho.

Čo si myslíte o západnej civilizácii?
Západná civilizácia? Bola by to skvelá myšlienka!
Mahátmá Gandhí

Protiváhu filmu Avatár máme tu v ponuke. Francúzsky film "La Belle Verte" ("Nádherná zelená") (Alain Sarde 1996). Námet veľmi podobný - zlé a zvrátené ľudstvo, dobrí mimozemšťania žijúci v súlade s prírodou, od ktorých sa môžme učiť. No rozdiel obrovský. Takmer žiadne efekty, len čisté herecké umenie. Žiadna bombastická vynútená popularita, práve naopak, film je fakticky zakázaný v celej Európe. Nikde sa nepremieta, ani v televízii, nikde ho nekúpite. Prečo? Asi preto, že kritika súčasnosti je veľmi jednoduchá a uchopiteľná, že ukazuje reálnu možnosť premeny človeka zvnútra a hlavne preto, že ponúka aj normálne a veľmi prosté riešenie.
To riešenie je vnútorné - "odpojenie sa" aj vonkajšie, ktoré je spomenuté len krátko na okraj a preto ho rád zverejním. Je to riešenie Gándhiovské a Tolstojovské.

- Po našej priemyselnej ére, mali sme veľké pojednávania a bojkoty.
- Pojednávania ?
- Všetci ľudia, ktorí vyrábali škodlivé podukty pre zdravie ľudí, zvierat a rastlín, boli súdení ako vinníci genocídy a zločinov proti planéte.
- O áno, kto ?
- Potravinový a chemický priemysel, zbrane, továrne, tabak a alkohol, farmaceutický a atómový priemysel, výrobcovia áut, architekti, mnohí lekári a politici, kto sa stal bohatým tým že to dovolil.
- Ale taký je celý svet !
- Bola to civilná vojna ! A potom bol bojkot.
- Bojkot ?
- Všetko čo škodilo, sme už nikdy viac nekupovali, alebo zahadzovali. Bola to najlepšia zbraň, menej nákupov, znamená menšiu moc. Dokonca aj armáda a polícia nemohla robiť nič proti bojkotu.
- Aké bolo meno pre túto éru ?
- Chaos pred znovuzrodením.
- Bolo to naozaj zvovuzrodenie ?
- O áno !

Pozrite si film a v porovnaní s Avatarom posúďte sami: Ako sme manipulovaní tými, ktorí majú peniaze - filmové a mediálne spoločnosti? Čím nás kŕmia a čo nám jesť zabraňujú? Do akej miery sme závislí na tých, čo "vlastnia", ako opice v klietke na svojom kŕmičovi?

A tiež: Veríte v spasenie ľudstva? Ako si to predstavujete? Hľadáte spasenie ľudstva v sebe samom? Myslíte si: "Ja už som v poriadku, to len ten svet potrebuje zmenu."? A čo vlastne znamená "byť v poriadku"? Máte doma poriadok? A máte poriadok v sebe? Aký je poriadok Vesmíru a aký je poriadok ľudskej poločnosti?
Odpovede nájdeš, ak použiješ stroj času s návratom do ďalekej minulosti alebo do blízkej budúcnosti. Ak práve nemáš stroj času, nevadí, riešenie je v nás, je na dosah, zúfaj a nájdeš. A príď sa o tom porozprávať. Aj keby naše stretnutie nemalo iný zmysel, len snívať, aj to je úžasné, lebo máme šancu ponoriť sa do sveta, v ktorom je uzdravenie a ukolísanie duše. A má to aj vonkajší dopad - získavame nezávislosť na vnucovanom a programovanom snívaní cez mediálny priemysel. Takže: Snímajme sami a snívajte s nami... :-)

http://rapidshare.com/files/270003955/nadhernazelena1.rar (heslo do archívu je: nadhernazelena)
Prehliadač

Gandhi
Tolstoj

Maliarik
Milan Rusko


Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!