Používatelia Microsoft Internet Explorera :
Použite prosím kvalitný prehliadač Firefox alebo GoogleChrome !

Milan Rusko

PDF Tlačiť E-mail

Milan RuskoNeprestajný snívač o krajšom svete, dokonalej láske, dokonalom poznaní a dokonalej slobode ako aj o normálnej medziľudskej spolupráci.

 

 

 

Zamestnaním programátor, rád analyzujem problémy a hľadám riešenia. Analýzu chýb a riešenie potrebuje aj súčasná spoločnosť a osobný život mňa aj každého. Po skončení elektrotechnickej fakulty som sa dal na kariéru duchovného hľadača a nastúpil som cestu sebapremeny, novú školu, ktorú dnes nazývam "Škola života". Sám, bez učiteľov či vodcov som sa pretĺkal pralesom duchovných učení, vedený skrytou túžbou po dokonalosti života, ktorú "normálna" spoločnosť uspokojiť nemohla.

Po troch rokoch intenzívneho hľadania, zmeny návykov, zúfania a volania som zadarmo dostal zážitok "večnosti" - dokonalej lásky a pochopenia podstaty bytia, lásky a najvyššieho zmyslu života. Trval len asi minútu, ale úplne ma premenil. Dal mi pochopenie duchovnej cesty, takže teraz som presvedčený, že žiadna duchovná škola ma nemôže oklamať, vidím dobro i zlo, pravdu i lož v každom duchovnom učení. Odvtedy už nechcem hľadať ďalej sám, lebo zmysel života je v dokonalosti partnerskej lásky, v priateľstve a vo všeľudskej spolupráci.

Prísne odmietam akékoľvek formy uctievania, pretože si ctím každého človeka ako dokonalú Bytosť. Prísne odmietam akékoľvek formy nadradenosti ľudí a novodobé kastovníctvo, pretože v jadre bytosti sme všetci Jedno. Prísne odmietam nenásytnosť, chamtivosť, mocibažnosť a novodobé otrokárstvo, pretože skutočný poklad človeka je v jeho vlastnom Bytí a všetko ostatné je len zápletka Života.

Uznávam partnerskú lásku ako vyjadrenie túžby po dokonalosti a cestu k dokonalosti. Uznávam priateľstvo a rovnoprávnosť všetkých ľudí. Uznávam samostatnosť, spontánnosť, improvizáciu a odhodlanie prekonávať prekážky.

Boha chápem ako "to, čo JE a nemôže nebyť". Je podstatou našej vlastnej existencie a nášho uvedomovania si okolia aj seba samého. Považujem za nemúdre HO uctievať, či doprosovať. Je potrebné HO poznať, ním byť a tak seba na obraz boží premeniť.

Koncept Školy života som vymyslel, aby som mohol ďalej odovzdať a rozvinúť to, čo som z večného Bytia vlastným zážitkom poznal. Učením iných sa sami učíme, v pomoci iným je dobro a kvalita života.

Komentárov (0)
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!